Organizers

Almby IK logo

Hagaby GoIF logo

 

10MILA Partners

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O-Ringen 2022 logo

 

Startlist 2022

TiomilakavlenDamkavlenUngdomskavlen
Tiomilakavlen (307)
1IFK Göteborg Orientering 121:30:00
Finland2Koovee 121:30:00
Norge3Halden SK 121:30:00
Finland4Kalevan Rasti 121:30:00
5OK Linné 121:30:00
Norge6Tyrving IL 121:30:00
Norge7Fredrikstad SK 121:30:00
8Stora Tuna OK 121:30:00
Norge9NTNUI 121:30:00
10Södertälje-Nykvarn OF 121:30:00
Finland11Tampereen Pyrintö 121:30:00
Norge12Nydalens SK 121:30:00
13Göteborg-Majorna OK 121:30:00
Finland14Helsingin Suunnistajat 121:30:00
15Malungs OK Skogsmårdarna 121:30:00
16OK Ravinen 121:30:00
Finland17Paimion Rasti 121:30:00
Finland18Turun Metsänkävijät 121:30:00
19OK Denseln 121:30:00
20Ärla IF 121:30:00
21IFK Mora OK 121:30:00
22OK Pan-Kristianstad 121:30:00
Finland23MS Parma 121:30:00
24IKHP Huskvarna 121:30:00
25IFK Göteborg Orientering 221:30:00
Finland26Ikaalisten Nouseva-Voima 121:30:00
27IFK Lidingö SOK 121:30:00
28OK Orion 121:30:00
Norge29Bækkelagets SK 121:30:00
Finland30Lahden Suunnistajat-37 121:30:00
31OK Linné 221:30:00
Finland32Angelniemen Ankkuri 121:30:00
33Sävedalens AIK 121:30:00
Finland34Lynx 121:30:00
35OK Tisaren 121:30:00
36OK Hällen 121:30:00
37Tullinge SK 121:30:00
Finland38Hiisirasti / Rasti-Lukko 121:30:00
Finland39Turun Metsänkävijät 221:30:00
Norge40Frol IL 121:30:00
Finland41Hiidenkiertäjät 121:30:00
Finland42Vehkalahden Veikot 121:30:00
43Linköpings OK 121:30:00
Norge44Lillomarka OL 121:30:00
Norge45Freidig 121:30:00
Norge46NTNUI 221:30:00
Switzerland47OL Norska 121:30:00
48OK Kolmården 121:30:00
Norge49Halden SK 221:30:00
50Järla Orientering 121:30:00
51OK Kåre 121:30:00
52Växjö OK 121:30:00
Finland53Turun Suunnistajat 121:30:00
54Göteborg-Majorna OK 221:30:00
55Karlskrona SOK 121:30:00
56Eksjö SOK 121:30:00
Finland57Helsingin Suunnistajat 221:30:00
58Kils OK 121:30:00
Denmark59OK Pan Århus 121:30:00
60IF Hagen 121:30:00
Norge61Tyrving IL 221:30:00
62Stora Tuna OK 221:30:00
63Ulricehamns OK 121:30:00
Finland64Espoon Suunta 121:30:00
65Attunda OK 121:30:00
66Nyköpings OK 121:30:00
67Malungs OK Skogsmårdarna 221:30:00
68Södertälje-Nykvarn OF 221:30:00
69OK Pan-Kristianstad 221:30:00
Finland70Kangasala SK 121:30:00
71OK Ravinen 221:30:00
72Snättringe SK 121:30:00
73IFK Göteborg Orientering 321:30:00
74Rehns BK 121:30:00
75Bredaryds SOK 121:30:00
76IFK Mora OK 221:30:00
Finland77OK77 121:30:00
Finland78Rajamäen Rykmentti 121:30:00
Finland79Kouvolan Suunnistajat 121:30:00
80IFK Umeå 121:30:00
Norge81Asker SK 121:30:00
82OK Orion 221:30:00
Norge83Lillomarka OL 221:30:00
84OK Linné 321:30:00
Denmark85Farum Tisvilde OK 121:30:00
86OK Södertörn 121:30:00
87OK Södertörn 221:30:00
88Ärla IF 221:30:00
Finland89Navi 121:30:00
Denmark90OK Pan Århus 221:30:00
91KFUM Örebro OK 121:30:00
92Sundbybergs IK 121:30:00
93Järla Orientering 221:30:00
Norge94Oppsal Orientering 121:30:00
95OK Skogshjortarna 121:30:00
96OK Tisaren 221:30:00
Norge97NTNUI 321:30:00
Finland98Suunta Jyväskylä 121:30:00
99Jönköpings OK 121:30:00
100Sävedalens AIK 221:30:00
101Järfälla OK 121:30:00
Norge102Fossum IF 121:30:00
103IKHP Huskvarna 221:30:00
104OK Tyr 121:30:00
105Skåneslättens OL 121:30:00
Norge106Freidig 221:30:00
Denmark107Søllerød OK 121:30:00
Norge108Bækkelagets SK 221:30:00
109Sundsvalls OK 121:30:00
110Täby OK 121:30:00
111OK Roxen 121:30:00
112OK Denseln 221:30:00
113Kamrat och IF KIF 121:30:00
Finland114Lapuan Virkiä 121:30:00
115Tullinge SK 221:30:00
116Långhundra IF 121:30:00
Finland117Lappeen Riento 121:30:00
Finland118MS Parma 221:30:00
119OK Hällen 221:30:00
120OK Rodhen 121:30:00
121Sävedalens AIK 321:30:00
122Snättringe SK 221:30:00
123OK Löftan 121:30:00
124Västerås SOK 121:30:00
125Söderköpings OK / Tjalve Orienteringsklubb 121:30:00
126OK Tranan 121:30:00
127Snättringe SK 321:30:00
Portugal128GD4C 121:30:00
129Jämtland United21:30:00
130Kungälvs OK 121:30:00
131OK Landehof 121:30:00
Finland132Helsingin Suunnistajat 321:30:00
133Åmåls OK 121:30:00
134Hellas Orientering 121:30:00
Finland135Tampereen Pyrintö 221:30:00
136IFK Lidingö SOK 221:30:00
137Ulricehamns OK 221:30:00
138Tolered-Utby Ol-klubb 121:30:00
139Gävle OK 121:30:00
140Gotlands OF 121:30:00
Norge141Nydalens SK 321:30:00
142Göteborg-Majorna OK 321:30:00
143Lerums SOK 121:30:00
144Umeå OK 121:30:00
Norge145Fredrikstad SK 221:30:00
146Finspångs SOK / OK Denseln / OK Lokomotiva Pardubice 321:30:00
147Helsingborgs SOK 121:30:00
148Centrum OK 121:30:00
Norge149IL Dyre Vaa / Porsgrunn OL / Sandefjord OK / Skien OK 121:30:00
150OK Älvsjö-Örby 121:30:00
151OK Medeina / OK Tor / Slavia Hradec Kralove / Tumba-Mälarhöjden OK 221:30:00
152Kalmar OK 121:30:00
153FK Herkules 121:30:00
154OK Alehof 121:30:00
Denmark155Ballerup OK 121:30:00
156Strängnäs-Malmby OL 121:30:00
157Skellefteå OK 121:30:00
Denmark158Horsens OK / Silkeborg OK 121:30:00
Norge159IF Sturla 121:30:00
160Västerås SOK 221:30:00
161IK Gandvik 121:30:00
162Växjö OK 221:30:00
163Domnarvets GOIF 121:30:00
Norge164Nydalens SK 221:30:00
165Alfta-Ösa OK 121:30:00
166Gustavsbergs OK 121:30:00
167IFK Enskede 121:30:00
168Söders-Tyresö 121:30:00
169Sjövalla FK 121:30:00
170OK Österåker / Waxholms OK 121:30:00
171Skogslöparna 121:30:00
172Örnsköldsviks OK / Skogslöparna / Turun Metsänkävijät 421:30:00
173OK Gränsen 121:30:00
174OK Klemmingen / Trosabygdens OK 121:30:00
175FK Friskus-Varberg / OK Löftan / Västvärmlands OK 221:30:00
176OK Kåre 221:30:00
177Mölndal Outdoor IF 121:30:00
Finland178Turun Metsänkävijät 321:30:00
179Jönköpings OK 221:30:00
180IK Uven 121:30:00
181Bromma-Vällingby SOK 121:30:00
182IKHP 10@10 lag 421:30:00
183IKHP 10@10 lag 521:30:00
184IKHP 10@10 lag 621:30:00
185IKHP 10@10 lag 721:30:00
186IKHP 10@10 lag 821:30:00
187IKHP 10@10 lag 921:30:00
188IKHP 10@10 lag 1021:30:00
189IKHP 10@10 lag 321:30:00
190IFK Mora OK / OK Älvsjö-Örby / Team Baden-Württemberg 321:30:00
Norge191IL Koll 121:30:00
192OK Njudung 121:30:00
Finland193Valkeakosken Haka 121:30:00
194Tumba-Mälarhöjden OK 121:30:00
Finland195SK Vuoksi 121:30:00
Norge196Halden SK 321:30:00
Norge197NTNUI 421:30:00
Norge198NTNUI 521:30:00
Norge199NTNUI 621:30:00
200Sol Tranås 121:30:00
201Garphyttans IF / Surahammars SOK 121:30:00
Finland202Lahden Suunnistajat-37 221:30:00
Denmark203Søllerød OK 221:30:00
204Skarpnäcks OL 121:30:00
Norge205NTNUI 721:30:00
Czech Republic206OOB TJ Turnov 121:30:00
Latvia207Saldus OK 121:30:00
208Leksands OK 121:30:00
209Uddevalla OK 121:30:00
210Haninge SOK 121:30:00
Czech Republic211Haninge SOK / OK Torfinn / O-RUN Turnov / Sundsvalls OK 921:30:00
212Nyköpings OK 221:30:00
Finland213Pihkaniskat 121:30:00
214Tjällmo-Godegårds OK 121:30:00
215Södertälje-Nykvarn OF 321:30:00
216Falkenbergs OK 121:30:00
217OK Nolaskogsarna 121:30:00
218Falköpings AIK OK / Lidköpings VSK 121:30:00
219FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 121:30:00
220IF Hagen / OK Skogsstjärnan 221:30:00
221IFK Göteborg Orientering 421:30:00
222OK Gynge 121:30:00
Norge223Tyrving IL 321:30:00
224Köping-Kolsva OK 121:30:00
Norge225Heming Orientering 121:30:00
Czech Republic226OK Lokomotiva Pardubice 121:30:00
227Linköpings OK 221:30:00
228Linköpings OK 321:30:00
229Attunda OK 221:30:00
230Kexholms SK / Växjö OK 321:30:00
231OK Enen 121:30:00
232FK Göingarna 121:30:00
233FK Göingarna 221:30:00
234OK Hammaren 121:30:00
Finland235Lynx 221:30:00
Finland236Lounais-Hämeen Rasti 121:30:00
Norge237Nydalens SK 421:30:00
Norge238Nydalens SK 521:30:00
Norge239Måren OK / Oppsal Orientering / Skogsluffarnas OK 221:30:00
240Ludvika OK 121:30:00
241OK Skogshjortarna 221:30:00
Czech Republic242TSM Praha 121:30:00
243FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 221:30:00
244Lunds OK 121:30:00
245OK Djerf 121:30:00
246SOK Viljan 121:30:00
247KFUM Örebro OK 221:30:00
248NAIS Orienteringsklubb 121:30:00
Finland249Espoon Suunta 221:30:00
250OK Renen 121:30:00
251Tolered-Utby Ol-klubb 221:30:00
Norge252Kongsberg OL 121:30:00
253Västerviks OK 121:30:00
Norge254Freidig 321:30:00
Finland255OK77 / Pargas IF 221:30:00
256OK Roslagen 121:30:00
257Centrum OK 221:30:00
258OK Ravinen 321:30:00
Finland259Kalevan Rasti 221:30:00
260Kils OK / Kristinehamns OK 221:30:00
261Täby OK 221:30:00
262OK Orion 321:30:00
263Turun Suunnistajat 221:30:00
Denmark264Allerød OK 121:30:00
265Stora Tuna OK 321:30:00
266Frölunda OL 121:30:00
267Mariestads FK / Trollhättans SOK / Vänersborgs SK 121:30:00
268IFK Enskede 221:30:00
269Järfälla OK 221:30:00
270Järfälla OK 321:30:00
Finland271Koovee 221:30:00
272OK Orinto 121:30:00
273Sundbybergs IK 221:30:00
274Matteus SI 121:30:00
Czech Republic275Czech West O-team 121:30:00
Czech Republic276Czech West O-team 221:30:00
Finland277SK Uusi 121:30:00
278Skogsluffarnas OK 121:30:00
Norge279Bergens TF / Fana IL / Gneist / TIF Viking / Varegg Fleridrett 121:30:00
280IF Thor 121:30:00
281IF Thor 221:30:00
282Lindebygdens OK / OK Milan 121:30:00
283Sundsvalls OK 221:30:00
Norge284Fet OL / Raumar Orientering / Østmarka OK 121:30:00
Norge285Ås-NMBU Orientering 121:30:00
286Falkenbergs OK / Sala OK / Vandrarringen 221:30:00
287Länna IF / Rasbo IK 121:30:00
288OK Kullingshof 121:30:00
Czech Republic289USK Praha 121:30:00
Norge290Hedrum OL / Larvik OK 121:30:00
Czech Republic291KVS Šumperk 121:30:00
Czech Republic292Karlskrona SOK / SK SKI-OB Šternberk 221:30:00
Poland293KOS BnO Szczecin 121:30:00
Norge294OK Moss 121:30:00
295Anderstorps OK / IF Hallby SOK / OK Reftele / OK Tyr 321:30:00
Finland296Tio Rättens Män 121:30:00
297OK Tyr 221:30:00
298Långhundra IF / Vallentuna-Össeby OL 221:30:00
299Eksjö SOK 221:30:00
Slovakia300Kobra Bratislava 121:30:00
301Motala AIF OL / OK Motala 121:30:00
Norge302Mjøs-o 121:30:00
303IFK Lidingö SOK 321:30:00
Norge304Raumar Orientering / Østmarka OK 221:30:00
305OK Linné 421:30:00
306IKHP 10@10 lag 1121:30:00
307IKHP 10@10 lag 1221:30:00
TiomilakavlenDamkavlenUngdomskavlen
Damkavlen (315)
Finland501Tampereen Pyrintö 113:15:00
502Alfta-Ösa OK 113:15:00
503IFK Göteborg Orientering 113:15:00
Norge504Fredrikstad SK 113:15:00
505OK Kåre 113:15:00
Finland506Koovee 113:15:00
507OK Pan-Kristianstad 113:15:00
Finland508SK Pohjantähti 113:15:00
Norge509Halden SK 113:15:00
510OK Tisaren 113:15:00
511IFK Lidingö SOK 113:15:00
Finland512Hiidenkiertäjät 113:15:00
513IFK Lidingö SOK 213:15:00
Finland514MS Parma 113:15:00
Norge515Nydalens SK 113:15:00
Finland516Pargas IF 113:15:00
517Stora Tuna OK 113:15:00
518Göteborg-Majorna OK 113:15:00
Norge519NTNUI 113:15:00
520Sävedalens AIK 113:15:00
521IFK Mora OK 113:15:00
522Järla Orientering 113:15:00
Norge523Halden SK 213:15:00
524OK Linné 113:15:00
525Tullinge SK 113:15:00
Finland526Paimion Rasti 113:15:00
527Hellas Orientering 113:15:00
Denmark528OK Pan Århus 113:15:00
Finland529Lynx 113:15:00
530Linköpings OK 113:15:00
Finland531Hiisirasti 113:15:00
532OK Orion 113:15:00
Finland533Kalevan Rasti 113:15:00
534IKHP Huskvarna 113:15:00
535Göteborg-Majorna OK 213:15:00
Finland536Lahden Suunnistajat-37 113:15:00
Norge537NTNUI 213:15:00
Finland538Angelniemen Ankkuri 113:15:00
539Malungs OK Skogsmårdarna 113:15:00
Finland540Rastikarhut 113:15:00
Norge541Bækkelagets SK 113:15:00
542IFK Göteborg Orientering 213:15:00
Norge543Lillomarka OL 113:15:00
Finland544Helsingin Suunnistajat 113:15:00
Norge545Tyrving IL 113:15:00
546OK Orion 213:15:00
547Ärla IF 113:15:00
548IFK Göteborg Orientering 313:15:00
549Göteborg-Majorna OK 313:15:00
Norge550Nydalens SK 213:15:00
Denmark551OK Pan Århus 213:15:00
552Södertälje-Nykvarn OF 113:15:00
553Kungälvs OK 113:15:00
554Umeå OK 113:15:00
Norge555Fossum IF 113:15:00
Finland556Kangasala SK 113:15:00
Norge557Halden SK 313:15:00
Finland558Helsingin Suunnistajat 213:15:00
559IFK Lidingö SOK 313:15:00
560Eksjö SOK 113:15:00
561OK Skogshjortarna 113:15:00
Finland562Turun Suunnistajat 113:15:00
563OK Renen 113:15:00
Switzerland564OL Norska 113:15:00
565Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad / Trollhättans SOK 213:15:00
Finland566Rajamäen Rykmentti 113:15:00
567OK Södertörn 113:15:00
568Västerviks OK 113:15:00
569Snättringe SK 213:15:00
570Domnarvets GOIF 113:15:00
571OK Kåre 213:15:00
572Sundsvalls OK 113:15:00
Finland573Tampereen Pyrintö 213:15:00
Finland574Espoon Suunta 113:15:00
Norge575NTNUI 313:15:00
576Korsnäs IF OK / OK Kåre 513:15:00
Finland577Kouvolan Suunnistajat 113:15:00
578IKHP Huskvarna 213:15:00
579OK Hammaren 113:15:00
580OK Roxen 113:15:00
581Finspångs SOK / Söderköpings OK 113:15:00
582Nyköpings OK 113:15:00
Czech Republic583TSM Kralovehradecko 113:15:00
584IKHP Huskvarna 313:15:00
Denmark585Søllerød OK 113:15:00
586OK Tisaren 213:15:00
Norge587Asker SK 113:15:00
588Skåneslättens OL 113:15:00
589Kungälvs OK 213:15:00
590IF Thor 113:15:00
Finland591Suunta Jyväskylä 113:15:00
592IFK Mora OK 213:15:00
593Tumba-Mälarhöjden OK 113:15:00
594Alfta-Ösa OK / KVS Šumperk / Ärla IF 213:15:00
595Sävedalens AIK 413:15:00
596Ulricehamns OK 113:15:00
597Karlskrona SOK 113:15:00
598IFK Mora OK 313:15:00
Norge599Tyrving IL 213:15:00
Norge600NTNUI 413:15:00
601OK Denseln 113:15:00
602Växjö OK 113:15:00
Finland603OK77 113:15:00
604OK Tor 113:15:00
605Stora Tuna OK 213:15:00
606Sävedalens AIK 313:15:00
607Eksjö SOK 213:15:00
608Kalmar OK 113:15:00
609Sävedalens AIK 213:15:00
610OK Ravinen 113:15:00
611Snättringe SK 113:15:00
612FK Herkules 113:15:00
Norge613Nydalens SK 613:15:00
614IF Hagen 113:15:00
615OK Tranan 113:15:00
Norge616Oppsal Orientering 113:15:00
Norge617Freidig 113:15:00
618Järla Orientering 213:15:00
Norge619Mjøs-o 113:15:00
620Sjövalla FK 113:15:00
621OK Alehof 113:15:00
Denmark622Farum Tisvilde OK 113:15:00
623IFK Lidingö SOK 413:15:00
624OK Linné 213:15:00
Finland625Vehkalahden Veikot 113:15:00
626FK Friskus-Varberg / Halmstad OK / IF Rigor 113:15:00
627Jönköpings OK 113:15:00
628OK Hällen 113:15:00
629Tullinge SK 213:15:00
630Lerums SOK 113:15:00
631Lerums SOK 213:15:00
632OK Orion 313:15:00
633FK Herkules 213:15:00
Finland634Kalevan Rasti 213:15:00
Norge635Heming Orientering 113:15:00
636KFUM Örebro OK 113:15:00
637Helsingborgs SOK 113:15:00
638Täby OK 113:15:00
639Linköpings OK 213:15:00
640IFK Göteborg Orientering 413:15:00
Finland641eLadies 113:15:00
642OK Kolmården 113:15:00
643Skellefteå OK 113:15:00
644Sundbybergs IK 113:15:00
645Uddevalla OK 113:15:00
Finland646Lahden Suunnistajat-37 213:15:00
Finland647Helsingin Suunnistajat 313:15:00
Denmark648Horsens OK / Silkeborg OK 113:15:00
649OK Tyr 113:15:00
650Södertälje-Nykvarn OF 213:15:00
Norge651IF Sturla 113:15:00
652Västerås SOK 113:15:00
653OK Hällen 213:15:00
654Växjö OK 213:15:00
655OK Klyftamo 113:15:00
656Domnarvets GOIF 213:15:00
657Domnarvets GOIF 313:15:00
Denmark658OK Pan Århus 313:15:00
659Långhundra IF 113:15:00
Norge660Nydalens SK 313:15:00
Norge661Nydalens SK 413:15:00
662Jönköpings OK 213:15:00
Norge663Fredrikstad SK 213:15:00
664IFK Enskede 113:15:00
665Söders-Tyresö 113:15:00
666Söders-Tyresö 213:15:00
667OK Södertörn 213:15:00
668OK Österåker / Waxholms OK 113:15:00
669Skogslöparna 113:15:00
670Skogslöparna 213:15:00
671OK Gränsen 113:15:00
672Jämtland United13:15:00
673OK Löftan 113:15:00
674OK Kåre 313:15:00
675OK Kåre 413:15:00
676Mölndal Outdoor IF 113:15:00
677IK Uven 113:15:00
678Bromma-Vällingby SOK 113:15:00
679Tullinge SK 313:15:00
680Rastikarhut 213:15:00
681Strängnäs-Malmby OL 113:15:00
682OK Klemmingen / Trosabygdens OK 113:15:00
Norge683Fossum IF 213:15:00
684Bredaryds SOK 113:15:00
685Köping-Kolsva OK 113:15:00
686Tumba-Mälarhöjden OK 213:15:00
Finland687SK Vuoksi 113:15:00
688Dalaportens OL / OK Djerf 213:15:00
Norge689Fet OL / IL Koll 113:15:00
Norge690NTNUI 513:15:00
Norge691NTNUI 613:15:00
Norge692NTNUI 713:15:00
Norge693NTNUI 813:15:00
694NTNUI 913:15:00
695Surahammars SOK 113:15:00
696Sol Tranås 113:15:00
Norge697Halden SK 413:15:00
698Skarpnäcks OL 113:15:00
Czech Republic699OOB TJ Turnov 113:15:00
700OK Roxen 213:15:00
701Leksands OK 113:15:00
702Stora Tuna OK 313:15:00
703Haninge SOK 113:15:00
704FK Boken / Helsingborgs SOK / Örkelljunga FK 213:15:00
705Nyköpings OK 213:15:00
Norge706Asker SK 213:15:00
707Skattkärrs SOK 113:15:00
708Falkenbergs OK 113:15:00
709OK Nolaskogsarna 113:15:00
710OK Nolaskogsarna 213:15:00
711Malungs OK Skogsmårdarna 213:15:00
712OK Nackhe / Växjö OK 313:15:00
713IF Hagen 213:15:00
714OK Landehof / Sjövalla FK / Växjö OK 413:15:00
715IFK Göteborg Orientering 513:15:00
716OK Rodhen 113:15:00
717OK Gynge 113:15:00
Norge718Tyrving IL 313:15:00
Norge719Tyrving IL 413:15:00
720Enebybergs IF / Väsby OK 113:15:00
Czech Republic721OK Lokomotiva Pardubice 113:15:00
722Linköpings OK 313:15:00
723Linköpings OK 413:15:00
724Linköpings OK 513:15:00
725Attunda OK 113:15:00
726Attunda OK 213:15:00
727Attunda OK 313:15:00
728OK Enen 113:15:00
729OK Tyr 213:15:00
730OK Tyr 313:15:00
Norge731Sandefjord OK 113:15:00
732FK Göingarna 113:15:00
Finland733Lynx 213:15:00
734Gotlands OF 113:15:00
735FK Göingarna / Gotlands OF / Leksands OK 213:15:00
736Gotlands OF / Leksands OK 313:15:00
737Järla Orientering 313:15:00
738Järla Orientering 413:15:00
Norge739Nydalens SK 513:15:00
Norge740Nydalens SK 713:15:00
Norge741Måren OK / Oppsal Orientering 213:15:00
742Ludvika OK 113:15:00
743Ludvika OK 213:15:00
744OK Skogshjortarna 213:15:00
Czech Republic745TSM Praha 113:15:00
746Tjalve Orienteringsklubb 113:15:00
747Gävle OK 113:15:00
748Lunds OK 113:15:00
749Lunds OK 213:15:00
750OK Djerf 113:15:00
751SOK Viljan 113:15:00
752KFUM Örebro OK 213:15:00
753NAIS Orienteringsklubb 113:15:00
Finland754Espoon Suunta 213:15:00
Finland755Espoon Suunta 313:15:00
756OK Renen 213:15:00
757Hestra IF 113:15:00
758Tolered-Utby Ol-klubb 113:15:00
759Västerviks OK 213:15:00
760OK Kolmården 213:15:00
Finland761Suunta Jyväskylä 213:15:00
762IK Uven / Frölunda OL / IFK Göteborg Orientering13:15:00
Finland763Joutsenon Kullervo 113:15:00
Norge764Freidig 213:15:00
Norge765Freidig 313:15:00
766OK Roslagen / Rånäs OK 113:15:00
767Centrum OK 113:15:00
768Centrum OK 213:15:00
769OK Ravinen 213:15:00
770OK Ravinen 313:15:00
771Täby OK 213:15:00
Denmark772Allerød OK 113:15:00
Finland773MS Parma 213:15:00
774Frölunda OL 113:15:00
775Järfälla OK 113:15:00
776Järfälla OK 213:15:00
777Sundbybergs IK 213:15:00
Finland778Tampereen Pyrintö 313:15:00
Finland779Tampereen Pyrintö 413:15:00
Czech Republic780Czech West O-team 113:15:00
Czech Republic781Czech West O-team 213:15:00
782Kristinehamns OK / OK Torfinn / PKO Harpagan 113:15:00
783Skogsluffarnas OK / Umeå OK 313:15:00
784OK Linné 313:15:00
785OK Linné 413:15:00
786OK Linné 513:15:00
787Varegg Fleridrett 113:15:00
788IF Thor 213:15:00
789IF Thor 313:15:00
790Umeå OK 213:15:00
791Sundsvalls OK 213:15:00
792Sundsvalls OK 313:15:00
Norge793Østmarka OK 113:15:00
Czech Republic794USK Praha 113:15:00
Czech Republic795USK Praha 213:15:00
Norge796Ås-NMBU Orientering 113:15:00
Finland797Lapuan Virkiä 113:15:00
798OK Kullingshof 113:15:00
799Järla Orientering 513:15:00
800Järla Orientering 613:15:00
Norge801OK Moss 113:15:00
Czech Republic802SK OB Ostrava / SK Zabovresky Brno 113:15:00
Finland803Rasti-Jussit 113:15:00
804Tullinge SK 413:15:00
805OK Rodhen / Rasbo IK / Sigtuna OK 213:15:00
Norge806Lardal OL / Mjøs-o 213:15:00
807Ronneby OK 113:15:00
808Västerbergslagens OL 113:15:00
Norge809Fet OL / Raumar Orientering / Østmarka OK 213:15:00
810IFK Lidingö SOK 513:15:00
Norge811Porsgrunn OL 113:15:00
812Bredaryds SOK 213:15:00
813IFK Umeå 113:15:00
814Tyrving IL / Umeå OK 513:15:00
815Jönköpings OK / Kvarnsvedens GOIF OK 313:15:00
TiomilakavlenDamkavlenUngdomskavlen
Ungdomskavlen (265)
1001Karlskrona SOK 110:30:00
1002OK Ravinen 110:30:00
Norge1003Nydalens SK 110:30:00
1004Lynx 110:30:00
1005IKHP Huskvarna 110:30:00
Finland1006Espoon Suunta 110:30:00
1007Västerås SOK 110:30:00
1008Koovee 110:30:00
Czech Republic1009USK Praha 110:30:00
1010IF Thor 110:30:00
1011Czech West O-team 110:30:00
Finland1012Tampereen Pyrintö 110:30:00
1013Lerums SOK 110:30:00
1014Gränna-Bygdens OK / IKHP Huskvarna 210:30:00
1015Kungälvs OK 110:30:00
1016Tumba-Mälarhöjden OK 110:30:00
Norge1017Nydalens SK 210:30:00
1018OK Skogshjortarna 110:30:00
1019FK Göingarna / Hästveda OK 110:30:00
1020Täby OK 110:30:00
1021Nyköpings OK 110:30:00
1022OK Pan Århus 110:30:00
1023Södertälje-Nykvarn OF 110:30:00
Norge1024Oppsal Orientering 110:30:00
1025OK Alehof 110:30:00
1026Sävedalens AIK 110:30:00
1027Växjö OK 110:30:00
1028Sundsvalls OK 110:30:00
1029IFK Mora OK 110:30:00
1030OK Tyr 110:30:00
1031Snättringe SK 210:30:00
Norge1032Sandefjord OK 110:30:00
1033Kungälvs OK 210:30:00
1034Nyköpings OK 210:30:00
1035OK Orion 110:30:00
1036OK Linné 110:30:00
1037OK Kolmården 110:30:00
1038OK Denseln 110:30:00
1039Linköpings OK 110:30:00
1040Lunds OK 110:30:00
1041Freidig 110:30:00
1042NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 210:30:00
Finland1043Helsingin Suunnistajat 110:30:00
Czech Republic1044TSM Kralovehradecko 110:30:00
Finland1045Tampereen Pyrintö 210:30:00
Norge1046Freidig 210:30:00
1047OK Pan Århus 210:30:00
Czech Republic1048USK Praha 210:30:00
Czech Republic1049OK Lokomotiva Pardubice 110:30:00
1050Åmåls OK 110:30:00
1051Snättringe SK 110:30:00
Czech Republic1052Czech West O-team 210:30:00
Norge1053Fet OL / Østmarka OK 210:30:00
1054Almby IK 110:30:00
1055OK Skogshjortarna 210:30:00
Norge1056Fossum IF 110:30:00
1057Sundbybergs IK 110:30:00
1058Järfälla OK 110:30:00
1059Kalmar OK 110:30:00
1060Åmåls OK 210:30:00
1061Hellas Orientering 110:30:00
Czech Republic1062USK Praha 310:30:00
1063Åmåls OK 310:30:00
Finland1064Kalevan Rasti 110:30:00
1065Karlskrona SOK 210:30:00
1066KFUM Örebro OK 110:30:00
Norge1067Fredrikstad SK 110:30:00
1068Stora Tuna OK 110:30:00
Czech Republic1069Czech West O-team 310:30:00
Denmark1070Horsens OK / Silkeborg OK 110:30:00
1071OK Hällen 110:30:00
1072Allerød OK 110:30:00
1073Ärla IF 110:30:00
1074OK Södertörn 110:30:00
1075Halden SK 110:30:00
1076Tullinge SK 110:30:00
1077OK Tor 110:30:00
1078Frölunda OL 110:30:00
1079Tjalve Orienteringsklubb 110:30:00
Norge1080Mjøs-o 110:30:00
1081Linköpings OK 210:30:00
1082Kalmar OK / SOK Viljan 210:30:00
1083OK Tor / Ärla IF 210:30:00
Norge1084Tyrving IL 110:30:00
1085OK Njudung 110:30:00
1086Tumba-Mälarhöjden OK 210:30:00
1087Sjövalla FK 110:30:00
Norge1088Oppsal Orientering 210:30:00
1089OK Alehof 210:30:00
1090OK Ravinen 210:30:00
1091Ronneby OK 110:30:00
Norge1092IL Dyre Vaa / Skien OK / Stokke IL 110:30:00
Norge1093Notodden OL / Skien OK 210:30:00
Norge1094Porsgrunn OL 110:30:00
1095IFK Göteborg Orientering 110:30:00
Norge1096Indre Østfold OK / OK Moss 110:30:00
1097Kils OK 110:30:00
1098OK Renen 110:30:00
Czech Republic1099TSM Kralovehradecko 210:30:00
1100Gävle OK 110:30:00
1101Jönköpings OK 110:30:00
1102Jönköpings OK 210:30:00
1103Jönköpings OK / OK Gränsen 310:30:00
1104Lillomarka OL 110:30:00
1105Tullinge SK 210:30:00
1106Tullinge SK 310:30:00
1107OK Djerf 110:30:00
1108Malungs OK Skogsmårdarna 110:30:00
1109Malungs OK Skogsmårdarna / OK Djerf 310:30:00
1110Helsingborgs SOK 110:30:00
1111Helsingborgs SOK 210:30:00
1112Skellefteå OK 110:30:00
Norge1113IF Sturla 110:30:00
Norge1114IF Sturla 210:30:00
Norge1115Verdal OK 110:30:00
Norge1116Frol IL / Verdal OK 210:30:00
1117Almby IK 210:30:00
1118Växjö OK 210:30:00
1119Växjö OK 310:30:00
1120Alfta-Ösa OK 110:30:00
Norge1121Fredrikstad SK 210:30:00
1122IFK Umeå / Robertsfors IK 110:30:00
1123Söders-Tyresö 110:30:00
1124OK Södertörn 210:30:00
1125Västerås SOK 210:30:00
1126Västerås SOK 310:30:00
1127Västerås SOK 410:30:00
1128Västerås SOK 510:30:00
1129Stora Tuna OK 210:30:00
1130Skogslöparna 110:30:00
1131Skogslöparna 210:30:00
1132OK Klemmingen 110:30:00
1133OK Löftan 110:30:00
Norge1134Oppsal Orientering 310:30:00
1135Mölndal Outdoor IF 110:30:00
1136Mölndal Outdoor IF 210:30:00
1137Finspångs SOK / Söderköpings OK 110:30:00
Norge1138Fossum IF 210:30:00
Norge1139Fossum IF 310:30:00
1140Fossum IF 410:30:00
1141Bredaryds SOK 110:30:00
Norge1142IL Koll 110:30:00
1143OK Hammaren 110:30:00
1144Strängnäs-Malmby OL 110:30:00
1145Strängnäs-Malmby OL 210:30:00
1146Dalaportens OL 110:30:00
Norge1147Halden SK 210:30:00
Norge1148Halden SK 310:30:00
1149KFUM Örebro OK 210:30:00
1150KFUM Örebro OK 310:30:00
1151Skarpnäcks OL 110:30:00
1152OK Roxen 110:30:00
1153OK Roxen 210:30:00
Norge1154Asker SK 110:30:00
Norge1155Asker SK 210:30:00
1156Skattkärrs SOK 110:30:00
1157OK Tranan 110:30:00
1158Leksands OK 110:30:00
1159Emmaboda Verda OK / Lindebygdens OK 110:30:00
1160FK Friskus-Varberg 110:30:00
1161FK Åsen / OK Gynge 110:30:00
1162Väsby OK 110:30:00
Norge1163Heming Orientering 110:30:00
Norge1164Heming Orientering 210:30:00
1165IFK Lidingö SOK 110:30:00
1166IFK Lidingö SOK 210:30:00
1167Attunda OK 110:30:00
1168Attunda OK 210:30:00
1169OK Tyr 210:30:00
1170OK Tyr 310:30:00
1171IFK Enskede 110:30:00
1172FK Göingarna / OK Skogsfalken 210:30:00
Finland1173Lynx 210:30:00
Finland1174Lynx 310:30:00
1175Gotlands OF 110:30:00
Norge1176Konnerud IL 110:30:00
Norge1177Konnerud IL 210:30:00
1178Tumba-Mälarhöjden OK 310:30:00
1179Linköpings OK 310:30:00
Finland1180Suunta Jyväskylä 110:30:00
1181Järla Orientering 110:30:00
1182Järla Orientering 210:30:00
1183Järla Orientering 310:30:00
Norge1184Nydalens SK 310:30:00
Norge1185Nydalens SK 410:30:00
Norge1186Nydalens SK 510:30:00
1187Ludvika OK 110:30:00
1188OK Skogshjortarna 310:30:00
1189Bredareds IF / OK Skogshjortarna 410:30:00
1190Domnarvets GOIF 110:30:00
Czech Republic1191TSM Praha 110:30:00
Czech Republic1192TSM Praha 210:30:00
1193Tjalve Orienteringsklubb 210:30:00
Poland1194PKO Harpagan 110:30:00
1195Lunds OK 210:30:00
1196Lunds OK / OK Kontinent 310:30:00
1197OK Renen 210:30:00
1198OK Renen 310:30:00
1199IK Vikings OK / OK Djerf 210:30:00
1200Västerviks OK 110:30:00
Norge1201Freidig 310:30:00
1202OK Tisaren 110:30:00
1203OK Tisaren 210:30:00
Norge1204Bækkelagets SK / Raumar Orientering 110:30:00
Norge1205Bækkelagets SK 210:30:00
1206Tolered-Utby Ol-klubb 110:30:00
Norge1207OL Tønsberg og Omegn / Sandefjord OK / Skien OK 310:30:00
1208Täby OK 210:30:00
1209Täby OK 310:30:00
1210OK Vilse 87 / Ronneby OK 210:30:00
1211Tolered-Utby Ol-klubb 210:30:00
1212FK Herkules / Frölunda OL 210:30:00
1213Järfälla OK 210:30:00
1214Järfälla OK 310:30:00
1215OK Rodhen 110:30:00
1216IFK Göteborg Orientering 210:30:00
1217Ulricehamns OK 110:30:00
1218Lidköpings VSK / Ulricehamns OK 210:30:00
1219Sundbybergs IK 210:30:00
1220Sundbybergs IK 310:30:00
1221Sundbybergs IK 410:30:00
1222Göteborg-Majorna OK 110:30:00
1223Göteborg-Majorna OK 210:30:00
Finland1224Kalevan Rasti 210:30:00
Czech Republic1225Czech West O-team 410:30:00
1226OK Milan 110:30:00
1227Fana IL / Umeå OK / Varegg Fleridrett 110:30:00
1228Vänersborgs SK 110:30:00
1229OK Linné 210:30:00
1230OK Linné 310:30:00
1231OK Landehof 110:30:00
1232OK Landehof 210:30:00
1233Sundsvalls OK 210:30:00
1234Sundsvalls OK 310:30:00
1235Sundsvalls OK 410:30:00
Norge1236Ås-NMBU Orientering 110:30:00
Norge1237Østmarka OK 110:30:00
1238Karlskrona SOK 310:30:00
Czech Republic1239Karlskrona SOK / SK SKI-OB Šternberk 410:30:00
1240Länna IF / Rasbo IK 110:30:00
1241OK Tylöskog 110:30:00
1242Eksjö SOK 110:30:00
Norge1243Gjø-Vard OL 110:30:00
1244IFK Göteborg Orientering 310:30:00
1245Söders-Tyresö 210:30:00
Norge1246Fredrikstad SK 310:30:00
1247OK Denseln 210:30:00
1248Alfta-Ösa OK 210:30:00
1249IFK Lidingö SOK 310:30:00
1250Västerbergslagens OL 110:30:00
Norge1251Bækkelagets SK / Nittedal OL / Østmarka OK 310:30:00
1252FK Herkules / Göteborg-Majorna OK 310:30:00
1253OK Kåre 110:30:00
1254OK Kåre 210:30:00
1255Väsby OK 210:30:00
1256Järfälla OK 410:30:00
1257OK Alehof 310:30:00
Norge1258Heming Orientering 310:30:00
1259OK Älgen 110:30:00
1260Garphyttans IF 110:30:00
1261Mälarö SOK 110:30:00
1262OK Hammaren 210:30:00
1263OK Orinto / OK Skogshjortarna 510:30:00
1264Arboga OK / Fagersta OK / Köping-Kolsva OK / Surahammars SOK 110:30:00
1265OK Tisaren 310:30:00
TiomilakavlenDamkavlenUngdomskavlen

Entries 2022

Total Entries887
Tiomilakavlen307
Damkavlen315
Ungdomskavlen265
594
Norge144
Finland94
Czech Republic29
Denmark19
Switzerland2
Poland2
Portugal1
Latvia1
Slovakia1

10MILA Partners